Haliloğlu yerli sermayesiyle ekonomiye katkı sağlıyor.

Haliloğlu yerli sermayesiyle ekonomiye katkı sağlıyor.

Yazar: HALİLOGLU Yayın Tarihi: 08 Oct 2016

Yıllar geçtikçe eğitim sistemi değiştiği gibi, okulların kıyafet politikaları da değişikliğe uğruyor. Eskiden kumaş pantolon, etek, gömlek ve kravattan oluşan ve esnetilmemesi

Devamını Oku

EBA nedir, nasıl kullanılır?

EBA nedir, nasıl kullanılır?

Yazar: Haliloğlu Yayın Tarihi: 20 Aug 2020

EBA nedir, nasıl kullanılır? Merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bulacağınız bir rehber hazırladık.

EBA, Eğitim Bilişim Ağı’nın kısaltmasıdır. MEB’in oluşturduğu sistem çevrimiçi eğitim verecek bir platformudur. EBA, hem öğretmenler hem de öğrenciler için büyük kolaylık sağlayacaktır. Sisteme öğretmenler oluşturdukları içeriklerini istediği gibi yükleyebilecek ve diğer öğretmenlerin paylaşmış olduğu kaynaklara da rahatlıkla ulaşabileceklerdir.

Devamını Oku

Yeni Sezona Hazırız.

Yeni Sezona Hazırız.

Yazar: Mehmet Yayın Tarihi: 20 Aug 2020

Öğrencilerin yaz tatilinin keyfini çıkarttığı şu dönemde, Eğitim camiası ve altyapı destekçileri için çalışmaların son hızla devam ettiği günlerdeyiz. 2018-2019 eğitim dönemi yaklaşırken Kolejler için yeni dönem kayıtları hız kazanmakta, bizler içinse okulların yeni sezon tasarımları ve kreasyon altyapı çalışmaları devam etmektedir. Okul kıyafeti tasarımlarını oluştururken, kurumun kimliğini yansıtacak renklerle birlikte, modern çizgiler ve rahat kesimler ağırlık kazanıyor.

Devamını Oku

Mehmet Cirav Uyardı : ''Fındık siyasete alet edilmemelidir'''

Mehmet Cirav Uyardı : ''Fındık siyasete alet edilmemelidir'''

Yazar: Mehmet Yayın Tarihi: 20 Aug 2020

Bilindiği üzere her yıl fındık rekoltesi Tarım ve Orman Bakanlığımız ilgili İl Müdürlükleri Başkanlığında fındık sektörünün paydaşları olan ve üreticiyi temsil eden Ziraat Odaları, Ticaret Borsaları, fındık konusunda yetkili İhracatçı Birlikleri temsilcileri ve Ticaret Sanayi Odaları temsilcilerinden oluşan bir heyet tarafından il il ve ilçe ilçe bahçelerde yapılan inceleme ve sayım sonucu tespit edilerek bilimsel bir çalışma metodu içinde bu komisyonca belirlenmekte ve Tarım ve Orman Bakanımızca açıklanmaktadır.

Devamını Oku

Okullar 31 Ağustos’ta açılıyor: ''Açıklanan önlemlerin uygulanması imkansız''

Okullar 31 Ağustos’ta açılıyor: ''Açıklanan önlemlerin uygulanması imkansız''

Yazar: Haliloğlu Yayın Tarihi: 31 Aug 2020

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı çalışma takvimini 81 ile gönderdiği genelgeyle duyurdu. Genelgeye göre, okullar 31 Ağustos 2020'de açılacak ve 18 Haziran 2021'de kapanacak. Okul öncesi eğitim ile ilkokul 1'inci sınıfa başlayacak öğrenciler için 31 Ağustos-4 Eylül 2020 arasında uyum eğitimleri gerçekleştirilecek. 

Okulların açılacağı tarihin ve alınacak tedbirlerin açıklamasının ardından, kararı BirGün’e değerlendiren Eğitim Sen Şube Başkanları, açıklanan bu önlemlerin uygulanmasının imkansız olduğunu ve velilerin çocuğunun çocuklarını okula göndermek istemeyeceklerini söyledi.

Her şehirde ve her okulda farklı süreçler işletilmeli, öğrenci veli dernekleri ve sendikalar taraf olarak dinlenilmeli" diyen Vardal,  Açıklanan tedbirlerin uygulanabilirliği konusunda ciddi sorunlar var. Kriterlerin bir kısmı ekonomik, mesela MEB okullara ekstra bütçe gönderecek mi? Onun dışında tedbirler için önceden hazırlık yapılmalı. Mevcut öğrenci sayısı ve sosyal mesafeyle ilgili de sorunlar var. Okullardaki en büyük sınıflar 50 metrekare yani en fazla 12 öğrenci girebilir ama sınıfların çoğu 30 kişilik ve aynı zamanda çoğu okulda öğretmenler odası da çok küçük. Sonuç olarak bu kriterlerin uygulanması neredeyse mümkün değil. MEB şartlar uygun olursa 31 Ağustos’ta eğitim başlayacak dedi ancak bu şartlar nedir? Çok havada kalan bir söylem. MEB’in en kısa zamanda eğitimin tarafları olan, öğrenci veli dernekleri ve sendikalarla bir araya gelip kolektif akıl ve bilimsel çalışmayla kriterleri değerlendirip ona göre yeniden karar alması gerekiyor” diye konuştu.

BU ÖNLEMLER ÖYLESİNE AÇIKLANDI Pandemiyle birlikte Türkiye’deki eğitimin fotoğrafı ortaya çıktığını vurgulayan Eğitim Sen Aydın Şube Başkanı Kadir Özdemir, “31 Ağustos’ta açıklanan bu önlemlerle eğitime başlamak için okulların öncelikle fiziki şartlarına ve öğrenci mevcutlarına bakmak gerekiyor" dedi. Bu koşullarda açıklanan önlemlerin hiçbir şekilde uygulanmasının mümkün olmadığını kaydeden Özdemir, "Aydın’da 30 kişiden aşağıya sınıf neredeyse yok. Bu kararla ikili eğitimin önü açılacak. Ayrıca hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin maske takması imkansız. LGS’de sınava giren öğrencilerin sayıları belli olmasına rağmen bir sınıfta 20 öğrenci sınava girdi. Aydın’da bir sınıfın 20 kişiden az olması mümkün değil. Bu önlemler öylesine açıklandı ve kimseye güven vermiyor. Çoğu aile belki de çocuklarını okula göndermeyecek. Aileler bu süreçte MEB'den ‘Çocuklarımıza Covid-19 bulaşmayacak taahhüdü’taahhütname talebinde bulunsunlar. Okulların pandemi tamamen bittiğinde açılması gerekiyor, bu acele nedir? Bilim Kurulu somut veriler sunup okullar açılabilir demediği takdirde okulların açılması son derece yanlış bir karardır” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

MEB son dakika açıklaması!

MEB son dakika açıklaması!

Yazar: Haliloğlu Tekstil Yayın Tarihi: 06 Oct 2020

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son dakika açıklaması yaptı. Öğrenciler 'Ziya Selçuk okullar ne zaman açılacak son dakika' şeklinde araştırmalar yapıyor. Birçok öğrenci okulların ne zaman açılacağını merak ediyordu. İlkokul 2. 3. 4. sınıf öğrencileri okullarda yüz yüze eğitimin başlangıç tarihini araştırıyor. MEB'ten yapılan son dakika açıklamasına göre okullar 12 Ekim'de açılacak. İşte 12 Ekim'de hangi sınıflar açılıyor? sorusunun yanıtı!


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim için tarih verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada yüz yüze eğitimin başlayacağını belirtmişti. Peki ama 12 Ekim'de okullar açılacak mı?

 12 Ekim'de Hangi sınıflar açılıyor?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "12 Ekim Pazartesi, tüm ilkokulları, köy okullarını, 8 ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını açıyoruz" açıklamasında bulundu.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya üzerinden yüz yüze eğitim ile ilgili açıklamada bulundu. Selçuk, paylaşımında "Okullarımızda daha çok öğrencimizle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 12 Ekim Pazartesi, tüm ilkokulları, köy okullarını, 8 ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını açıyoruz. Tüm öğrencilerimizle sağlıkla, güvenle buluşmak dileğimiz" ifadelerine yer verdi.

Devamını Oku

Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)